DUYURU

DUYURU
DUYURU

İstoç Ticaret Merkezi Sayın Site Sakinimizin Dikkatine

 

İSTOÇ Toplu Yapı Yönetim planında yazılı olan , ayrıca size bir kez daha aşağıda önemle arz etmiş olduğumuz davranışlarda bulunmak , gerek site düzenimizin bozulmasına , gerekse firmalar arasındaki haksız rekabete ve tartışmalara neden olmaktadır. Bu konularda hassasiyet gösterilmesini önemle rica ederiz.

- Mal yükleme ve boşaltmalarda ada giriş ve çıkışlarını engellemek.,

- Yükleme ve boşaltmaların iş yeri önünde büyük tonajlı araçlarla yapılması , komşu iş yerlerini rahatsız etmek.

- Mal yükleme ve boşaltmalarda iş yeri önünü kirletmek , faaliyetler esnasında uçarak çevreyi kirletecek olan türde atıkları iş yeri önünde bırakmak.

- Çöpleri çöp kutularının içine atmamak , kenarına yada yakınına bırakmak.

- Araçların yaya yollarına girmesi , araçlarla tretuvarlara çıkılması , trafik akışı olan yollarda park etmek.

- Trafiği engelleyecek şekilde ana ve ara yollarda mal yükleme ve boşaltmaları yapmak.

- Araçları yollara gelişi güzel 2. hatta 3. sıra yaparak bırakmak.

- Satışa sunulan ürünler dışında kullandığımız veya kullanmadığımız malları dışarıda bırakmak. (Bu gibi mallar tarafımızdan toplanarak saha dışına atılması sağlanmaktadır.)

- Sahamızda bulunan elektrik panolarının , PTT kutularının , fiber optik kutularının , doğal gaz kutularının , saçak altlarında bulunan elektrik sayaçlarının önlerini kapatmak.

- Ortak alanlarda bulunan merdivenleri mal ile işgal etmek.

Tüm sayılan bu davranışlar yasaklanmış , kurallara uymayan firmalara ceza kesilmektedir. Gerek güvenliğimiz , gerekse sizlere hizmet veren diğer personellerimizin uyarılarını lütfen dikkate alalım. Güvenliğimize görevleri sırasında müdahale etmeyelim. 5188 sayılı güvenlik yasasının 23.Maddesinde “güvenlik elemanlarına karşı görevleri sebebi ile suç işleyenler” devlet memurları aleyhine suç işlemiş gibi cezalandırılır denmektedir.

Not: Sahamızda hırsızlık yaparken güvenliğimiz tarafından suçüstü yakalananlar Emniyet birimleri çağrılarak teslim edilmektedir. Ancak hırsızlığa uğrayan işyerleri çoğunlukla bu kişiler hakkında davacı olmadıklarından hırsızlık yapanlar Emniyetçe serbest bırakılmaktadır. Bu konuda gerekli hassasiyeti

gösterip mutlaka davacı olunmalıdır. Sayın site sakinimiz , iş yerlerimizin dışında gündüz ve gece bırakılan ve iş yeri içine alınmayan hiç bir maldan Yönetim olarak her hangi bir sorumluluğumuz bulunmamaktadır. Bu malların zayi olmasından , çalınmasından diğer iş yerlerinde oluşacak her türlü olumsuz durumlardan ve hasarlardan Yönetimimiz değil bu malları bırakan iş yerleri sorumludur. Bildiğiniz üzere iş yerleri dışında kalan tüm alanlar ortak kullanım alanlarıdır. Genel Kurulumuzda alınan karar gereği 2011 yılı Eylül ayından beri iş yeri dışına aşırı şekilde mal koyarak teşhir eden , görüntü kirliliği yaratan , güvenlik açısından ve yangın çıkması açısından risk oluşturan , çevre temizliğine riayet etmeyen firmalara tarafımızdan ceza kesilmekte ve tahsili için her türlü yasal yola gidilmektedir.

Amacımız siz değerli site sakinlerimizden ceza keserek gelir elde etmek , ticaretinizi engellemek değildir. Aksine site içerisindeki düzeni sağlamak , haksız rekabeti önlemek , eşitlik ilkesini bozan firmalara yaptırım uygulamaktır. Bu konudaki mücadelemiz daha da artarak sürecektir. Gerektiğinde bu konuda Kaymakamlık , Belediye ve Emniyetten de yardım alınacaktır. Bilgilerinizi ve gereğini rica eder bu vesile ile sağlık , huzur ve bol kazançlar dileriz.

 

Saygılarımızla

Yönetim Kurulu A.

Başkan

Nahit Kemalbay

 

 


Eklenme Tarihi : 08/06/2017
Bu haber 893 kez okundu.