İSTOÇ’ TA DARBEYE KARŞI DEMOKRASİ YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI.

İSTOÇ’ TA DARBEYE KARŞI DEMOKRASİ YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI.

 

22 Temmuz Cuma günü, İSTOÇ’ ta darbeye karşı tepki yürüyüşü yapıldı. Çok sayıda kişinin katıldığı yürüyüşte, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Ak Parti İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç ve   İSTOÇ Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Kemalbay’ da vardı.

 

‘’Darbeye Karşı Demokrasi Yürüyüşü’’ İSTOÇ yönetim binası önünde yapılan saygı duruşu ve İstikal Marşı ile devam ederken, Mehter takımı da çoşkulu kalabalık için  marşlar çaldı. 

 

Kürsüye ilk çıkan, İSTOÇ Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Kemalbay konuşmasında, ‘’Cumhuriyetimizin en temel yapı taşı demokrasidir. Bizde İSTOÇ Camiası olarak demokrasiye ve milli birliğimize karşı yapılmaya çalışılan bu darbe girişimini şiddetle kınıyoruz. Darbe asla kabul edilemez Bu yaşadığımız olağan üstü   durumun hızla normale dönmesini dileyerek, darbe girişimi sırasında şehit olan masum halkımıza ve emniyet güçlerimize Allah’ tan rahmet , kıymetli ailelerine sabır ve yaralılara da acil şifalar diliyoruz. Milli beraberlik ve bütünlüğe en çok ihtiyacımız olan bu günlerde birbirimize kenetlenmeli, ülkemiz için bir olmalıyız. Allah ülkemizin birlik ve beraberliğini bozmasın’’ dedi.

 

Çoşkulu kalabalığa ikinci konuşmayı Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı yaptı. Çağırıcı, ‘'Türkiye çok badareler atlattı, bugüne kadar bir çok hainler çıktı ama 15 Temmuz’ da ki gibisi yaşanmadı. 15 Temmuz’ da ki darbe girişimi yüce rabbimizin Kur’ an da belirttiği gibi ‘’Hayvan’ dan daha aşağı’’ ayetindeki gibi insanlardır bunlar. Milletinin üzerine, ordusu ile silahı ile hücum eden böyle bir girişim daha önce hiç yaşanmadı. Böyle bir süreçte Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan gibi  bir lideri allah bize bahşettiği için rabbimize teşekkür ediyorum. Gıpta ile bekliyordum ne zaman bu millet vatan için ortak paydada birleşirken siyasiler birleşecek diye, çok şükür bu süreçte tüm siyasi partilerimizde birleşip tek yürek oldular’’ dedi.

 

İstanbul Milletvekili Halit Dalkılıç ise ‘’ Darbeye Hayır, Bu Vatanı Böldürtmeyiz’’ sloganı ile konuşmasına başlayıp İSTOÇ esnafını bu yürüyüşe katıldıkları için gönülden kutladı.

 

Dalkılıç, ‘’15 Temmuz’ da yaşadığımız , Şerefli Türk ordumuzun içine yerleşmiş bir avuç alçak çetenin ve onların arkasındaki üst aklın işgal girişimleriydi bunlar. Ama onlar Türk milletini tanımamışlar, bu milletin kadınlarını, çocuklarını tanımamışlar. Vatan tehdit altındayken bize uyumak haram, Recep Tayyip Erdoğan’ in dediği gibi meydanlarda nöbeti bırakmayacağız’’ dedi.

 

 

istoc_darbe_yuruyusu1    istoc-darbeye-karşı-yürüyüş

 

istoç darbeye karşı demokrasi yürüyüşü    istoç darbeye karşı demokrasi yürüyüşü

 

istoç darbeye karşı demokrasi yürüyüşü    istoç darbeye karşı demokrasi yürüyüşü

 

istoç darbeye karşı demokrasi yürüyüşü    istoç darbeye karşı demokrasi yürüyüşü

 


Eklenme Tarihi : 22/07/2016
Bu haber 1532 kez okundu.